S nikým se nikdy ne(PAS)ujte, to už raději manipulujte…

Hned na začátku tohoto pseudoblogu jsem prohlásila, že mi to půjde ztuha. Jako každá Panna (s ascendentem ve Vahách) jsem totiž pokrytecky sebekritická, vytahuji se, že se nevytahuji, a lidsky manifestuji své slabiny. Je to taková forma podprahové manipulace. A o manipulaci právě půjde, pokud to tedy nebude jen takový výkřik do tmy…To by také odpovídalo: včera večer jsem si totiž šla lehnout (po několika letech) ve 22 hodin a místo vytouženého spánku jsem skoro hodinu zírala do tmy. Měla jsem tak plnou hlavu toho, co se poslední dobou děje v Itálii, že jsem si nakonec zašla pro papír a tužku riskujíc, že mi pes okamžitě zalehne místo. Zalehl. Poté následoval výkřik do tmy… Proto se prosím soustřeďte na to, co se vám pokusím neuměle sdělit. Sama vím, jak je deprimující, někdy až ponižující, když vám někdo neodpoví (nebo odpoví hrubě a povrchně) na vámi toužebně očekávanou informaci. Proto se snažíme odpovídat na téměř veškerou poštu, kterou ohledně naší práce dostáváme. Problém je, že jen písemných dotazů (kromě telefonátů) formou e-mailů, messengeru a whatsappu obdržíme denně od 50-100 a často bohužel nezvládáme. Jednou z našich priorit jsou situace, kdy mohou být odebrány děti. Byla bych ráda, kdyby se především naše české a slovenské maminky začaly trochu informovat a obecně jsme se probrali z našeho slovanského limbu. Máme skvělou povahu, netíhneme k depresi jako Italové a ani se tolik nebojíme smrti, bohužel máme ale také sklon k podceňování věcí, které se nás bezprostředně netýkají, nebo si to alespoň myslíme. Situace v Itálii se drasticky zhoršuje a naši krajané to ještě nevzali dostatečně na vědomí, protože jsme dosud byli nadmíru zaměstnáni řešením státních registračních značek (situace, kterou nám mimochodem italské Ministerstvo vnitra opět mění CIRC MIN INTERNO DEL 4_6_2019 Chiarimenti operativi L 132-2018). Takový zájem je sice chvályhodný, ale zabavení řidičáku nebo auta není úplně totéž jako zabavení potomka – a to se právě teď v Itálii děje. Prevence a informovanost jsou nad zlato a ve spoustě případů by stačily, aby člověk nemusel platit ani advokáta ani psychologa.
A teď zpátky k té manipulaci. Jsem zásadně proti jakémukoliv násilí na ženách a dětech (týká se to i žen samotných, zdá se, že hloupá ženská šikana a útočení v davu ve fb skupinách jsou teď oblíbeným koníčkem.) Nejsem tudíž nekriticky na straně matek. Špatná matka asi těžko vychová dobrého syna a nepřející tchýně je horší než hodný čert, a právě proto nám návrh zákona Pillon nabídl skvělé řešení: ODEBERME ŠPATNÝM MATKÁM ŠPATNÉ DĚTI A DEJME JE ODPROGRAMOVAT, PAK JE VRAŤME ŠPATNÝM, PARDON, DOBRÝM OTCŮM!
Geniální, nebo směšně jednoduché?
Škoda (nebo dobře ?), že se tito dobří otcové sami sebe neptají, na kolik je taková legrace přijde. Platit si léta soudního znalce, advokáta/y, samotné expertizy, soudní náklady doporučené psychology, a navíc ta samotná zázračná odprogramovávací zařízení opravdu nejsou levnou záležitostí. Přestože ona zmíněná centra pobírají zhruba 200 eur na dítě denně, hodným tatínkům pak ještě přijde domů hodně mastná faktura. To jim samozřejmě na začátku nikdo nepoví. Zajímavé je, přestože logické, že největšími zastánci odprogramování a naprogramování ratolestí jsou inženýři (tatínku, Honzíku a jiní skvělí ing. odpusťte mi, vás se to netýká) a informatici. Častými zastánci PAS (syndrom zavrženého rodiče) jsou pak ještě pedofilové a nepříliš informované psycholožky. PAS je totiž opravdu teorií obhajující pedofilii, vymyšlenou americkým lékařem (později sebevrahem) R. A. Gardnerem http://www.alienazionegenitoriale.org/docu/pas_e-book.pdf .
Například ve Španělsku měla PAS na začátku také velký úspěch. Španěle jsou ostří hoši a možnost srovnat bývalé manželky do laťky byla vítána. Nejsou ale ovce, a tak si zanedlouho povšimli, že trestány nejsou jenom jejich manželky ale i jejich peněženky, a to mnohem více, než se jim zdálo snesitelné. Situace se radikálně změnila. V Itálii je to zatím trochu jiné, jsme mírně za Španělskem, přestože jsou Italové na prvním místě v usmrcování partnerek. V současné době spousta italských soudů použití PAS zakazuje, jelikož nemá žádné vědecké odůvodnění a není zařazen do DSM-V. Otcovská lobby zmanipulovaných tatínků je ale mocná. Zrovna tak silná jsou ale ženská italská hnutí, která bojují proti PAS i za jejich kolegyně cizí národnosti. Vážím si toho a zároveň připomínám, že nestojím nekriticky na straně žen proti mužům. Jsem proti PAS jen proto, že vím, že PAS je podvod a byznys, který nakonec ekonomicky a psychicky zruinuje celou rodinu. Ráda bych tedy apelovala na špatné, pardon, hodné italské tatínky:
Přestože byl trestný čin manipulace už dávno zrušen, existují návrhy zákona, aby bylo možné uvést do zákoníku trestný čin duševní manipulace, v každém případě existuje trestný čin “oklamání neschopné osoby”, do něhož spadají i všechny nezletilé děti…
(Anche se é stato abrogato da tempo il reato di plagio, esistono disegni di legge per introdurre nel codice il reato di manipolazione intellettuale e, in ogni caso, esiste il reato di circonvenzione di persona incapace in cui rientrano tutti i bambini ed i figli minorenni come potenziali vittime.)
Soustřeďte se tedy na to, vyjde vás to levněji!
Závěr: ne(PAS)ujte se mezi sebou a raději se dohodněte a neblbněte! Děti nezapomínají, ani ty odprogramované…